Zavolajte nám

+421 43 42 90 779 +421 43 43 00 370

Kalitek Slovakia, s.r.o.

Stará Tehelňa - areál
038 52 SUČANY

Parapety vnútorné

Vnútorné parapety

Vnútorné parapety, známe aj ako vnútorné okenné dosky, sú vodorovné plochy alebo dosky umiestnené na spodnej časti okenného rámu z vnútornej strany budovy. Slúžia na niekoľko účelov:

Estetický vzhľad

Vnútorné parapety môžu prispieť k celkovému dizajnu a vzhľadu miestnosti. Sú dostupné v rôznych materiáloch, farbách a štýloch, takže sa dajú prispôsobiť interiéru.

Ochrana

Chránia vnútornú časť okenného rámu pred poškodením, ako je vlhkosť alebo mechanické poškodenie. Tiež pomáhajú zabrániť vnikaniu vody alebo studeného vzduchu do miestnosti.

Praktické využitie

Vnútorné parapety môžu poskytovať dodatočný priestor na dekorácie, rastliny, knihy alebo iné drobné predmety. V niektorých prípadoch môžu slúžiť aj ako malý pracovný priestor.

Materiály

Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane dreva, plastu, kameňa, MDF (medium-density fiberboard), alebo dokonca kovu. Výber materiálu závisí od preferencií majiteľa, štýlu miestnosti a rozpočtu.

Inštalácia a údržba

Inštalácia vnútorných parapetov je zvyčajne jednoduchá, a ich údržba závisí od použitého materiálu. Napríklad drevené parapety môžu vyžadovať pravidelné ošetrenie alebo lakovanie, zatiaľ čo plastové sú obvykle nízkoúdržbové.

PVC komôrkový parapet

Biela

Mramor

Medový Onyx

Schladming

Aluminium

Buk

Zlatý dub

Tmavý orech

Svetlý dub

Parapet WERZALIT

Biela

Mramor Bianco

Metalic

Elegancia, ktorá prežije.

Pracovný čas

V súrnych prípadoch nás kontaktujte aj mimo pracovný čas.

© 2023 Vytvoril Pavol Štipka Tvorba webu a SEO stratégia